O szkole

Publiczna Szkoła Podstawowa w Skrzyńsku jest szkołą typowo wiejską. Jej obwód obejmuje wiele wsi leżących w północno-wschodniej części gminy: Skrzyńsko, Janików, Gliniec, Wola Więcierzowa, Beźnik, Dębiny, Wistka i Krajów. Uczęszczają do niej również dzieci zamieszkałe w Zagórzu i Romualdowie – miejscowościach leżących na terenie gminy Wieniawa. Dla wszystkich uczniów mieszkających poza Skrzyńskiem organizowany jest dowóz.

Na przestrzeni ostatnich lat liczba uczniów jest w miarę stabilna. W roku szkolnym 2020/2021 w szkole uczy się 157 uczniów. Organizacja kształcenia obejmuje klasy I – VIII szkoły podstawowej oraz roczne przygotowanie przedszkolne w dwóch oddziałach przedszkolnych: dla 6-latków i 5-latków. Kadra pedagogiczna to pełni zaangażowania, poszukujący nowatorskich rozwiązań  nauczyciele - specjaliści wszystkich zajęć edukacyjnych realizowanych zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Szkoła posiada dobrą bazę dydaktyczną. Jasne, kolorowe i estetycznie urządzone sale lekcyjne oraz korytarze szkolne stwarzają uczucie ciepła i przytulności. Sala gimnastyczna wraz z wielofunkcyjnym boiskiem zapewniają warunki do rozwoju kultury fizycznej i sportu. Pracownia komputerowa i Centrum Multimedialne dają możliwość wykorzystywania zasobów Internetu. W szkole funkcjonuje stołówka wydająca jednodaniowe obiady. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy porannej oraz popołudniową.